Česky English
Happenee


21. května 2019,  Rolling Future
Konference SKF

Co se stane v příštích 100 letech? Všichni tušíme, že dosavadní obchodní modely už nebudou fungovat. Přístup k zajištění výrobního procesu se mění - výkonnost je nejdůležitějším hlediskem. A právě k zajištění výkonnosti je třeba využívat digitální technologie, například v podobě analýz velkých dat vycházejících z hlubokého know-how analyzovaných technologií. A to je teprve začátek...

Pojďte s námi nahlédnout do budoucnosti českého průmyslu a pokusit se odpovědět na otázku, jak zajistit profitabilitu v době průmyslové digitalizace. 


Celou konferencí Vás provede aplikace Happenee, díky které budete mít rychlejší check-in, budete moct klást během konference dotazy, hlasovat, či se spojit s dalšími účastníky konference a domluvit si s nimi setkání.

Dovolujeme si požádat vás o úhradu registračního poplatku v symbolické částce 1 000 Kč, kterou celou předáme neziskové organizaci Gaudia proti rakovině. Tato organizace nabízí terapii a poradenství pro onkologicky či jinak vážně nemocné osoby a jejich rodiny. Více o aktivitě této organizace, kterou dlouhodobě v její činnosti podporujeme, naleznete zde.


Projev anglicky i česky hovořících řečníků bude simultánně tlumočen do obou jazyků, k dispozici budou sluchátka.

Medailonky řečníků


Alrik Danielson působí jako CEO AB SKF od roku 2015. V průběhu let 1987 až 2005 zastupoval Danielson různé exekutivní pozice v SKF, včetně předsedy průmyslové divize skupiny SKF a člena výkonného výboru skupiny SKF. V letech 1994 až   1996 působil jako člen představenstva v české pobočce SKF. Vystudoval mezinárodní ekonomii, ekonomiku a právo na  Univerzitě v Gothenburgu.





Victoria Van Camp je CTO a President, Innovation and Business Development AB SKF. V SKF působí již více než dvacet let, přičemž jejími hlavními tématy jsou digitalizace, inovace a s tím související výzkum a technologický vývoj. Vystudovala mechanické inženýrství na Lulea University of Technology ve Švédsku, kde zároveň obhájila svou doktorskou práci na téma strojních prvků.





David Poláček v současnosti působí jako generální ředitel české pobočky SKF. Ve firmě se pohybuje celý svůj profesní život - od obchodně technických pozic, mezinárodních projektů až k současné pozici. Se strojařinou je spojen už od střední školy, po níž absolvoval Fakultu strojní na ČVUT. Při studiu získal praxi ve strojírenském podniku v Rakousku a různých českých výrobců. Během studií strávil rok v Austrálii, kde zdokonalil svou angličtinu. V průběhu posledních sedmi let se vzdělává v oblasti systemického managementu, je příležitostný řezbář a obdivovatel přírody.



Tomáš Kozelský řídí Centrum servisu a vibrodiagnostiky SKF v České republice, kde kromě vedení diagnostiků a technických specialistů zhodnocuje své více než desetileté zkušenosti s řešením konkrétních případů ve výrobních provozech. V současné době se specializuje na pomoc průmyslovým firmám v zavádění online monitorovacích systémů tak, aby mohly začít využívat digitalizaci v údržbě výrobních prostředků bez velkých počátečních investic. Vystudoval strojní technologii a pracoval také jako projektový manažer ve výrobní firmě Ostroj Opava.



Jan Vosátka působí od roku 2013 jako technický ředitel skupiny firem Wikov, které se zabývají zejména výrobou průmyslových převodovek a dále převodovek pro kolejová vozidla. Převodovým ústrojím zasvětil celou svou dosavadní kariéru. Po absolvování Fakulty strojní na ČVUT, kde se specializoval na převodová ústrojí automobilů, pracoval pro britskou konstrukční a konzultační kancelář, kde se věnoval vývoji zejména automobilových převodovek. Posléze působil jako vedoucí celého konstrukčního oddělení, což zahrnovalo vývoj spalovacích motorů, převodových ústrojí a vozidel. V mezidobí působil v globální automobilce ve Velké Británii, kde byl zodpovědný za integraci manuálních převodovek do osobních automobilů střední třídy. Mezi jeho hlavní záliby patří rodina, sport a youngtimery.


Jaroslav Lískovec v současné době působí na pozici ředitele v Národním centru Průmyslu 4.0. Předtím zastával funkci ředitele sekce Strategie ve státním podniku Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p., který pro Ministerstvo vnitra pomáhal i založit. Věnoval se zde především oblasti budování vysokorychlostního internetu veřejné správy, využití moderních technologií pro zajištění bezpečnosti funkce státu a kybernetické bezpečnosti. Jeho zkušenosti jsou doplněné také úspěšným soukromým podnikáním v oblasti technologií a gastronomie. Vystudoval ekonomii na ZČU v Plzni a podnikání na VUT v Brně. Ve volném čase se věnuje trendům v moderních technologiích, sportu a především rodině.


Roman Bauer je zkušený profesionál v oblasti výroby průmyslového a spotřebního zboží a podnikových služeb s prokazatelnými manažerskými a poradenskými zkušenostmi. zaměřuje se na zlepšování podnikových procesů, provozní a zákaznickou excelenci v klíčových funkcích podniku. Pracoval 11 let jako manažer výroby a výrobní ředitel, 10 let jako management konzultant. Nyní působí jako Lean Manažer u společnosti SKF Lubrication Systems CZ a certifikovaný trenér Lean Six Sigma pro společnost Pricewaterhouse Coopers. Během své kariéry vytvářel řadu projektů ve výrobě, logistice i údržbě. Jeho přístup je založen na leadershipu, ovlivňování chování, systémovém myšlení a pohledu na celek od začátku do konce.


Stanislav Ryšan má nyní na starosti spolehlivost strojního zařízení v papírně Mondi Štětí a.s., kam nastoupil před 12 lety na pozici Vedoucího strojní údržby. Stejně dlouhé období před tím podporoval klíčové zákazníky společnosti SKF Ložiska a.s. ve funkci Aplikační inženýr a vedoucí Technického servisu. Je absolventem ČVUT FSI, specializace letecké motory. V oboru působil několik let a další praktické zkušenosti získal v oblasti malých vodních turbín. Za silnou stránku považuje schopnost nalézt rychlé, mnohdy netradiční řešení technických problémů, kdy se mu práce mění v zábavu. Skutečným koníčkem je rodinné cestování do turisticky méně exponovaných oblastí.


 

Moderátor


Radek Špicar již šest let působí jako viceprezident pro hospodářskou politiku a export ve Svazu průmyslu a dopravy České republiky a zároveň je předseda správní rady Vysoké školy umělecko-průmyslové. Dříve působil jako ředitel vnějších vztahů Škoda Auto a jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku České republiky. V rámci svého působení ve státní správě se věnuje například otázkám konkurenceschopnosti české ekonomiky, trhu práce, podpoře vědy, výzkumu a exportu. Studoval na Univerzitě Karlově a University of Cambridge.
 




Projev anglicky i česky hovořících řečníků bude simultánně tlumočen do obou jazyků, k dispozici budou sluchátka. Změny v programu vyhrazeny.



Program

Úterý 21. 05. 2019 

10:00 - 11:00 Pohoštění ve formě snídaně, registrace účastníků
11:00 - 11:25 David Poláček, ředitel SKF CZ, a. s.: Úvodní slovo
11:25 - 12:00 Jaroslav Lískovec, vedoucí Národního centra pro průmysl ČR: Zavádění prvků Průmyslu 4.0 v České republice
12:00 - 12:30 Alrik Danielson, CEO AB SKF: Industrial trends
12:30 - 13:00 Co dělat, aby průmyslovým firmám s digitalizací neujel vlak?  Panelová diskuse
13:00 - 14:00 Oběd
14:00 - 14:30 Victoria Van Camp, CTO and President, Innovation and Business Development AB SKF: Data driven business
14:30 - 14:50 Tomáš Kozelský, Centrum REP SKF CZ, a. s.: Remote diagnostika ve zvyšování optimalizace výrobních prostředků
14:50 - 15:15 Otázky a odpovědi: Victoria Van Camp a Tomáš Kozelský
15:15 - 15:45 Coffee Break
15:45 - 16:30 Případy z praxe - Jan Vosátka, technický ředitel skupiny firem Wikov, Roman Bauer, Lean Manager SKF Lubrication Systems CZ, s. r. o., Stanislav Ryšan, Mondi Štětí a.s., Martin Vlašic, technický ředitel, IGW
16:30 - 17:00 Special feature - Překvapení na konec
17:00 - 19:00 Soaré v Penthouse s terasou a unikátním výhledem na Hradčany


Lokalita
Nová budova CIIRC ČVUT
Jugoslávských partyzánů 1580/3, 160 00 Praha 6-Dejvice, Česko



Kontakt



Radka Šmídová
radka.smidova@skf.com
+420 737 744 605

SKF CZ, a. s.
U Měšťanského pivovaru 1417/7, Praha 7
www.skf.cz
Přidat do kalendáře
  Outlook kalendář         Google kalendář         iCal kalendář